Rezultate finale Samorin Slovacia DCHT Indoor II 7-11 Februarie 2024

Rezultate finale Samorin Slovacia DCHT Indoor II 7-11 Februarie 2024

Concursul de #SărituriPesteObstacole de la Samorin, Slovacia a luat sfârșit cu rezultate uimitoare și meritate sportivilor Români 🇷🇴!

Imnul României a fost auzit în Samorin - Slovacia, în cadrul acestei competiţii de nenumarate ori!
Felicitări tuturor participanților și în special câștigătorilor!🏇


🔴 Small Tour 1 (CSI1*)
🏆 Horia BUTUZA - locul 3 - cu calul VAN MOOR

🔴 Youngster Tour 5Y 1 (CSIYH1*)
🏆 Ionut URSACHE - locul 1 - cu calul J'ADORE LE LUX
🏆 Luca RUXANDARIU - locul 2 - cu calul CAMIREZ
🏆 Luca RUXANDARIU - locul 3 - cu calul BATISTUTA
🏆 Stefan Florin LATES - locul 5 - cu calul OLYMPIC LADY DUTCH ES

🔴 Youngster Tour 6-7Y 1 (CSIYH1*)
🏆 Stefania STOICA - SCHUMANN - locul 2 - cu calul UNITED GREY
🏆 Constantin COJOCARIU - locul 5 - cu calul FOLLOW ME FOR PLEASURE

🔴 Silver Tour 1 (CSI2*)
🏆 Stefania STOICA - SCHUMANN - locul 4 - cu calul FANTOMETTE

🔴 Big Tour 1 (CSI1*)
🏆 Constantin COJOCARIU - locul 1 - cu calul NEMO 460
🏆 Stefan Florin LATES - locul 3 - cu calul FAYE DE REVE
🏆 Stefania STOICA - SCHUMANN - locul 4 - cu calul CADER VD SLAGERSHOEVE Z

🔴 Bronze Tour 1 (CSI2*)
🏆 Stefan Florin LATES - locul 1 - cu calul DIADORA
🏆 Horia BUTUZA - locul 2 - cu calul KANNADA DU CHATEAU

🔴 Amateurs Tour 1 (CSIAm-A)
🏆 Alexia STAN - locul 5 - cu calul HANDYMAN

🔴 Youngster Tour 5Y 2 (CSIYH1*)
🏆 Luca RUXANDARIU - locul 1 - cu calul CAMIREZ
🏆 Ionut URSACHE - locul 2 - cu calul J'ADORE LE LUX
🏆 Luca RUXANDARIU - locul 3 - cu calul BATISTUTA

🔴 Youngster Tour 6-7Y 2 (CSIYH1*)
🏆 Constantin COJOCARIU - locul 2 - cu calul FOLLOW ME FOR PLEASURE
🏆 Damian COJOCARIU - locul 3 - cu calul CASHMERE BLUE

🔴 Middle Tour 1 (CSI1*)
🏆 Briana Elena VASILE - locul 1 - cu calul PROMISE ME STAL DHC VD HEKSEHO
🏆 Luca Alexandru POPA - locul 2 - cu calul QADIRA VAN DEN BOSDAM

🔴 Big Tour 2 (CSI1*)
🏆 Constantin COJOCARIU - locul 3 - cu calul NEMO 460
🏆 Stefan Florin LATES - locul 4 - cu calul FAYE DE REVE

🔴 Small Tour 2 (CSI1*)
🏆 Ina Maria BOJITA - locul 3 - cu calul CASHMERE 31

🔴 Bronze Tour 2 (CSI2*)
🏆 Horia BUTUZA - locul 1 - cu calul KANNADA DU CHATEAU
🏆 Horia BUTUZA - locul 2 - cu calul HURACAN RC
🏆 Stefan Florin LATES - locul 5 - cu calul DIADORA

🔴 Youngster Tour 5Y Final (CSIYH1*)
🏆 Luca RUXANDARIU - locul 1 - cu calul CAMIREZ
🏆 Stefan Florin LATES - locul 4 - cu calul OLYMPIC LADY DUTCH ES

🔴 Youngster Tour 6-7Y Final (CSIYH1*)
🏆 Constantin COJOCARIU - locul 4 - cu calul FOLLOW ME FOR PLEASURE
🏆 Stefania STOICA - SCHUMANN - locul 5 - cu calul UNITED GREY

🔴 Small Tour Final (CSI1*)
🏆 Ina Maria BOJITA - locul 2 - cu calul CASHMERE 31

🔴 Bronze Tour Final (CSI2*)
🏆 Horia BUTUZA - locul 1 - cu calul KANNADA DU CHATEAU

🔴 Silver Tour 2 (CSI2*)
🏆 Damian COJOCARIU - locul 2 - cu calul COCO CHANEL

🔴 Amateurs Tour 2 (CSIAm-A)
🏆 Alexia STAN - locul 3 - cu calul HANDYMAN
🏆 Joanna CLARKE - locul 5 - cu calul NARCOTIQUE D'ANDREA W

🔴 Amateurs Tour Final (CSIAm-A)
🏆 Alexia STAN - locul 4 - cu calul HANDYMAN


Mai jos regăsiti atașate rezultatele compelete.
Felicitări ROMANIA!

Ti-a placut articolul?
Distribuie articolul:   

Cele mai apreciate articole

Logo Federatia Ecvestra Romana
Hei! Te pot ajuta cu ceva?